Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Knalleträffen"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Knalleträffen


 

Arvid Karlsson Borås Brottarklubb WW9
Matas Martisauskas Borås Brottarklubb WW9
Tage Tingvall Borås Brottarklubb GR11
Liam Vesterberg Borås Brottarklubb GR11
Stella Tingvall Borås Brottarklubb WW14
Nora Bodenhem Borås Brottarklubb WW14
Albin Granemark Hörby BK GR11
Timur Aliev BK Sana GR17
Isa Karlsson BK Sana WW11
Leo Karlsson BK Sana GR9
Wild Lilliesköld BK Sana WW11
Viggo Lilliesköld BK Sana GR9
Ramzan Chitamirov Transås Brottarklubb GR11
Ashab Akhmadov Transås Brottarklubb GR11
Amir Jamali Transås Brottarklubb GR14
Abulfazl Jamali Transås Brottarklubb GR14
Adam Elimirzaev Transås Brottarklubb GR14
Robin Äng Transås Brottarklubb GR17
Johnathan Lundin Falköpings ABK GR14
Wille Beijbom Falköpings ABK GR9
Isak Rydberg Falköpings ABK GR17
Joel Andersson Falköpings ABK GR14
Lavientiy Makar AK Stålpojkarna GR9
Elena Makar AK Stålpojkarna WW11
Maria Kokkinidou IK Starkado WW11
Maja Lekström IK Starkado WW14
Wilma Lekström IK Starkado WW17
Viggo Gumér IK Starkado GR14
Alexander Kokkinidis IK Starkado GR17
Ella Lövnord Viskafors AK WW11
Angelica Støtzer-Karlsen Fredriksten Bryteklubb WW11
Julian Andre Karlsen Fredriksten Bryteklubb GR11
Johan Slåen Fredriksten Bryteklubb GR11
Elias Støtzer-Karlsen Fredriksten Bryteklubb GR14
Maximillian Bjerge Halden Atletklubb GR11
Adrian Lammi Viskafors AK GR14
Ida Boxe Lidköpings AS WW14
Nils Johansson Lidköpings AS GR14
Olle Broberg Lidköpings AS GR14
Sixten Ottosson Lidköpings AS GR14
Alfred Ottosson Lidköpings AS GR14
Emil Treijner
Lidköpings AS GR14
Oscar Ahnström Lidköpings AS GR11
John Boxe Lidköpings AS GR11
William Arvidsson Viskafors AK GR17
Liam Gunnarsson Viskafors AK GR14
Maga Gasanguseynov Viskafors AK GR14
Wilmer Forsberg Viskafors AK GR14
Mille Forsberg Viskafors AK GR14
Yones Mohammad Viskafors AK GR14
Ebba Halén Varbergs BoIS WW14
Nathalie Svane Varbergs BoIS WW14
Linn Askelius Varbergs BoIS WW17
Elsa Harström Varbergs BoIS WW11
Agnes Harström Varbergs BoIS WW14
Tindra Dalmyr Varbergs BoIS WW14
Jonathan Svensson Varbergs BoIS GR14
Oscar Josarp Varbergs BoIS GR14
Alvin Andersson Varbergs BoIS GR14
Viggo Dalmyr Varbergs BoIS GR14
Sondre Pedersen Varbergs BoIS GR11
Felix Otterdal Varbergs BoIS GR11
Olle Otterdal Varbergs BoIS GR9
Melvin Torstensson Varbergs BoIS GR9
Deniz Bekir Varbergs BoIS GR14
Olliver Ekelund BK Bryggan GR17
William Asker BK Bryggan GR17
Sixten Djurbäck Kinna AK GR11
Jonathan Ris Häggmark Kinna AK GR14
Thea Arnesson Kinna AK WW14
Adam Kroon Skövde ABK GR9
Sarah Andersson HelsingborgsWrestlingTeam WW9
Sofia Andersson HelsingborgsWrestlingTeam WW14
Wille Backman Uddevalla atletklubb GR11
John Olsson Uddevalla atletklubb GR14
Hugo Åberg Uddevalla atletklubb GR17
Alma Borg BK Falkenberg WW17
Linus Carlson BK Falkenberg GR14
Jack Svensson Göteborgs Atletklubb GR11
Shahin Haciyev Göteborgs Atletklubb GR14
Gamzat Sayputdinov Göteborgs Atletklubb GR14
Teymor Sultanov Göteborgs Atletklubb GR14
Gerge Sidorenko Göteborgs Atletklubb GR14
Tural Binnatov Göteborgs Atletklubb GR14
Malik Hasilov Göteborgs Atletklubb GR14
Tim Bergfalk Göteborgs Atletklubb GR17
Pelle Cevik AK 77 GR9
Thor Sohlström AK 77 GR11
Anton Nyqvist ÖIS GR9
AlfredLann Hagberg ÖIS GR9
Jonathan Manceau ÖIS GR14
Ami Olsson ÖIS WW14
Jona Bergman ÖIS GR14
Sten Brink ÖIS GR11
Benjamin Failli ÖIS GR14
Leonard Linderholm ÖIS GR11
Arvid Larsson ÖIS GR14
Arvin Nejadmoghaddam ÖIS GR14
Cornelis Bengtsson ÖIS GR14
Herman trast Trollhättans AK GR9
Hannes trast Trollhättans AK GR14
Hjalmar trast Trollhättans AK GR17
Allan sörö Trollhättans AK GR11
Stella sörö Trollhättans AK WW14
Saga sörö Trollhättans AK WW17
Lexie Elofsson Trollhättans AK WW11
Fanny Gregorc Trollhättans AK WW11
Ludwig Almqvist Trollhättans AK GR14
Savannha Ekner Kungsbacka BK WW14
Diamond Ekner Kungsbacka BK WW17

 Följande Brottare Kommer att kommer att läggas till listan

Sara lind  ww11 AK77.

Från Värnamo:

GR9 32kg Adam El-Nagar

GR11 30kg August Sandén

GR14 38kg Lukas Issal

GR14 41kg Ruben Stråkeved

GR14 44kg Isak Johansson

GR14 52kg Linus Åhlander

GR14 57kg Mohammed El-Nagar

GR17 48kg Oliver Issal

GR17 71kg Erik Theorell

 

från BK Enig:

Vilgot Klinthäll U60 kg GR17

Axel Nilsson U71 kg GR17

Från Kungsbacka BK

Freja Swärd WW17

samt en ändring /Diamond Ekner WW14

 

Viggo Dalmyr.   GR 14   41 kg avanmäld

 

Knalleträffen

2019

 

 

Kategorierna Gr 9 Gr 11 Gr 14 Gr 17 Ww 9 Ww 11 Ww 14 Ww 17. Regler enligt Sbfs. allmänna tävlingsregler.

 

 

Tävlingsdag :               Lördagen den 23 Feb 2019

 

Tävlingslokal :              Boråshallen, B-hallen, 504 30 Borås

 

Anmälan :                      bbk@borasbrottarklubb.se ( sista anmälningsdag är 20 Feb ) Anmälningsavgift :                            150 SEK som betalas vid invägning. ( Swish nr :123-034 57 10 ) Medicinsk kontroll :    Klockan 08:45

Invägning :                    Klockan 09:00-09:30

 

Tävlingsstart :               Klockan 11:00

 

 
   

 

 

 

Vandringspris till bästa klubb sammanlagt.

 

Förmera information kontakta Mattias Eklund

 070-3748332

 

 

 

 

 

 
   

 

 

Inga nyheter är skapade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Borås BK - Brottning
box 1151
50111 Borås

Besöksadress:
bocksjögatan 2
50430 Borås

Kontakt:
Tel: 033123425, 0704451113
Fax: 033127237
E-post: bbk@borasbrottarklubb.se

Se all info