Hoppa till sidans innehåll

Deltagare på SM i fristilsbrottning

27 JUN 2017 10:03
Anmälda klubbar och brottare som deltar på Sm i fristilsbrottning summa 173 st i TR 159 st
  • Uppdaterad: 27 JUN 2017 12:52

 

ID Namn Klubb Kategori Vikt Anmäld
100 Vilhelm Larsson Arboga AK UFS 54 U FS 54 kg
1002 Mohammed Ali Limhamns BK FS 70 FS 70 kg
1003 Nematullah Shamshiri   Limhamns BK UFS 58 U FS 58 kg
1004 Amir Khan Domnarvets BK FS 66 J FS 66 kg
1005 Yassin Hassani Domnarvets BK UFS 69 U FS 69 kg
1006 Bashir Ahmadi Domnarvets BK JFS 84 J FS 84 kg
1007 Nabi Muhammadi Domnarvets BK UFS 85 U FS 85 kg
1008 Abed Heydari Domnarvets BK UFS 58 U FS 58 kg
1009 Mukhtar Turkmani Domnarvets BK JFS 60 J FS 60 kg
1010 Hamza Amiri Uppsala BK UFS 76 U FS 76 kg
1011 Hamza Amiri Uppsala BK JFS 74 J FS 74 kg
1012 Mujtaba Amiri Uppsala BK UFS 76 U FS 76 kg
1013 Mahdi Barbari Uppsala BK UFS 85 U FS 85 kg
1014 Mahdi Barbari Uppsala BK JFS 84 J FS 84 kg
1015 Soleiman Ahmadi Uppsala BK JFS 66 J FS 66 kg
1016 Soleiman Ahmadi Uppsala BK FS 65 FS 65 kg
1017 Zaer Ahmadi           Varbergs BoIS JFS 74 J FS 74 kg
1018 Feroz Husseini         Varbergs BoIS JFS 66 J FS 66 kg
1019 Oskar Johansson     Varbergs BoIS FS 86 FS 86 kg
1020 Håkan Persson         Varbergs BoIS FS 57 FS 57 kg
1021 Elis ylijääskö Uppsala BK UFS 46 U FS 46 kg
1022 Thanawut ylijääskö Uppsala BK UFS 54 U FS 54 kg
1023 Mahmood Khan Domnarvets BK UFS 69 U FS 69 kg
1024 Harry Boström BK Envig JFS 55 J FS 55 kg
1025 Harry Boström BK Envig FS 57 FS 57 kg
1026 Moshtaba Habibi BK Envig JFS 55 J FS 55 kg
1027 Moshtaba Habibi BK Envig FS 57 FS 57 kg
1028 Alireza Tajik BK Envig UFS 69 U FS 69 kg
1029 Alireza Tajik BK Envig JFS 66 J FS 66 kg
1030 Billy Granberg Girlfighters BK FS 97 FS 97 kg
1031 Christian Jonsson  Oskarshamns BK FS 70 FS 70 kg
1032 Emil Bertzell  Oskarshamns BK FS 74 FS 74 kg
1033 Farid Nazari  Kalmar BK JFS 74 J FS 74 kg
1034 Marwan Nazeer  BK Athéns  UFS 50 U FS 50 kg
1035 Adilet Osmonaliyev  BK Athéns  FS 65 FS 65 kg
1036 Bashir Ahmadi BK Athéns  UFS 58 U FS 58 kg
1037 Omed Sultane BK Athéns  UFS 58 U FS 58 kg
1038 Zaekeria Ramani BK Athéns  UFS 58 U FS 58 kg
1039 Izadullah Alizadeh  BK Athéns  UFS 58 U FS 58 kg
1040 Hossein Nahavandi  BK Athéns  FS 86 FS 86 kg
1041 Ali Hosseini BK Athéns  UFS 69 U FS 69 kg
1042 Solaiman Merzai  BK Athéns  UFS 69 U FS 69 kg
1043 Morteza Rahimi BK Athéns  JFS 55 J FS 55 kg
1044 Latif Khairy BK Athéns  JFS 60 J FS 60 kg
1045 Omed Sultane  BK Athéns  JFS 60 J FS 60 kg
1046 Shafi Bekhshi BK Athéns  JFS 66 J FS 66 kg
1047 Abuzar Zakhizadeh  BK Athéns  JFS 66 J FS 66 kg
1049 Najaf Ahmadi BK Athéns  JFS 74 J FS 74 kg
1051 Morteza Rahimi  BK Athéns  FS 57 FS 57 kg
1052 Hamed Mansour BK Athéns  FS 61 FS 61 kg
1053 Latif Khayri BK Athéns  FS 61 FS 61 kg
1054 Noorali Rad  BK Athéns  FS 65 FS 65 kg
1055 Najaf Ahmadi BK Athéns  FS 70 FS 70 kg
1056 Shafi Bekhshi  BK Athéns  FS 70 FS 70 kg
1059 Mohsen Ahmadnejad  BK Athéns  FS 97 FS 97 kg
1060 Winshwe Win   Husums IF BK UFS 58 U FS 58 kg
1061 Farad Mosavi   Husums IF BK UFS 69 U FS 69 kg
1062 Raman Mirafgan Husums IF BK UFS 69 U FS 69 kg
1063 Sardar Timori   Husums IF BK UFS 85 U FS 85 kg
1064 Hamed Mirafgan Husums IF BK UFS 76 U FS 76 kg
1065 Mustafa Ibrahimi Husums IF BK UFS 54 U FS 54 kg
1066 Ali Rezai   Husums IF BK JFS 66 J FS 66 kg
1067 Mohammed Shafig Husums IF BK JFS 74 J FS 74 kg
1068 Javed Kazemi   Husums IF BK JFS 84 J FS 84 kg
1069 Naib Ilalaldayev   Husums IF BK FS 86 FS 86 kg
1070 Asef Maghsod Husums IF BK FS 86 FS 86 kg
1071 Sardar Timori   Husums IF BK JFS 84 J FS 84 kg
1072 Siamak Sia Norbergs BK FS 57 FS 57 kg
1073 Sander Hofmann Bk Orion UFS 54 U FS 54 kg
1074 Hannes Hofmann Bk Orion UFS 54 U FS 54 kg
1075 Yasser Hossaini Bk Orion UFS 58 U FS 58 kg
1076 Homed Ahmadi Bk Orion UFS 69 U FS 69 kg
1077 Ebadullah Temori Bk Orion UFS 76 U FS 76 kg
1078 Yasin Safdari Borås BK JFS 55 J FS 55 kg
1079 Yunes soormiri Borås BK JFS 66 J FS 66 kg
1080 Najafi Mohebi Borås BK JFS 74 J FS 74 kg
1081 Noorulah qasemi Borås BK JFS 66 J FS 66 kg
1082 Mohammad Reza Borås BK JFS 120 J FS 96_120 kg
1083 Karl Winroth Borås BK UFS 58 U FS 58 kg
1084 Yasin Safdari Borås BK UFS 54 U FS 54 kg
1085 Yunes soormiri Borås BK UFS 63 U FS 63 kg
1086 Najafi Mohebi Borås BK UFS 69 U FS 69 kg
1087 Noorulah qasemi Borås BK FS 65 FS 65 kg
1088 Mohammad Reza Borås BK FS 125 FS 125 kg
1089 Mustafa Kasiri IFK Linköpings BK JFS 60 J FS 60 kg
1090 Mustafa Kasiri IFK Linköpings BK FS 61 FS 61 kg
1091 Farhad Anosheh  BK Atlas UFS 100 U FS 85_100 kg
1092 Farhad Anosheh  BK Atlas JFS 120 J FS 96_120 kg
1093 Fardin Anosheh   BK Atlas JFS 120 J FS 96_120 kg
1094 Fardin Anosheh   BK Atlas FS 125 FS 125 kg
1095 Zabihualh Ahmadi Värnamo BK JFS 96 J FS 96 kg
1096 Henrik Nilsson Värnamo BK FS 70 FS 70 kg
1097 Zabihualh Ahmadi Värnamo BK FS 97 FS 97 kg
1098 Jafar Rezai                   Huskvarna AIK        JFS 60 J FS 60 kg
1099 Jafar Rezai                   Huskvarna AIK        FS 61 FS 61 kg
1100 Ali Jawid Afzali            Huskvarna AIK        JFS 60 J FS 60 kg
1101 Ali Jawid Afzali            Huskvarna AIK        UFS 58 U FS 58 kg
1102 Ahmad Hosseinpoor   Huskvarna AIK        JFS 74 J FS 74 kg
1103 Ahmad Hosseinpoor   Huskvarna AIK        UFS 69 U FS 69 kg
1104 Gustav Åstrand Kinna AK UFS 54 U FS 54 kg
1105 Philip Åstrand Kinna AK JFS 84 J FS 84 kg
1106 Morteza Mohamadi HGB Wrestlingteam UFS 63 U FS 63 kg
1107 Melvin Peterzon Sandvikens BK UFS 69 U FS 69 kg
1108 Melvin Peterzon Sandvikens BK JFS 74 J FS 74 kg
1109 Fredrik Sjödén Sandvikens BK UFS 85 U FS 85 kg
1110 Albin Frid East IF Norrköping FS 97 FS 97 kg
1111 Peter Kovar East IF Norrköping FS 125 FS 125 kg
1112 Vilgot klinthäll BK Enig UFS 50 U FS 50 kg
1113 Ahmad Zaki Yakubi BK Enig UFS 63 U FS 63 kg
1114 Rasol Rokai BK Enig UFS 69 U FS 69 kg
1115 Abdullah Hosiani BK Enig UFS 58 U FS 58 kg
1116 Anton Carlsson BK Enig JFS 84 J FS 84 kg
1117 Anton Carlsson BK Enig FS 86 FS 86 kg
1118 Kevin Makota Ström Nykvarns BF UFS 58 U FS 58 kg
1119 Namatullah Azami AK 77 UFS 69 U FS 69 kg
1120 Walter Wale Norrtälje BK UFS 63 U FS 63 kg
1121 Calle Norberg Heby BK JFS 74 J FS 74 kg
1122 Sven Engström Heby BK JFS 96 J FS 96 kg
1123 Sven Engström Heby BK FS 97 FS 97 kg
1124 Joel Nordblom Trollhättan FS 125 FS 125 kg
1125 Anton Valapuro Väsby BK  JFS 74 J FS 74 kg
1126 Anton Valapuro Väsby BK  FS 74 FS 74 kg
1127 Melvin Lindgren Arboga AK JFS 74 J FS 74 kg
1128 Melvin Lindgren Arboga AK UFS 69 U FS 69 kg
1129 Alexander Fredriksson AK stålpojkarna JFS 96 J FS 96 kg
1130 Alexander Fredriksson AK stålpojkarna FS 97 FS 97 kg
1131 Abdullha Rasulin AK stålpojkarna JFS 60 J FS 60 kg
1132 Abdullha Rasulin AK stålpojkarna FS 61 FS 61 kg
1133 Rashad Husein AK stålpojkarna FS 86 FS 86 kg
1134 Zia Nadiri AK stålpojkarna UFS 69 U FS 69 kg
1135 Zia Nadiri AK stålpojkarna JFS 66 J FS 66 kg
1136 Milad Gholami Motala ABK UFS 58 U FS 58 kg
1137 Milad Gholami Motala ABK JFS 60 J FS 60 kg
1138 Mushtaq Ahmadi Motala ABK JFS 60 J FS 60 kg
1139 Alexander Westling Motala ABK JFS 84 J FS 84 kg
1140 Kristóf Marton Motala ABK JFS 96 J FS 96 kg
1141 Beknazarali Zhakypov  Motala ABK FS 65 FS 65 kg
1142 Nonuz Belekov Motala ABK FS 70 FS 70 kg
1143 Alizida Ahmad HGB Wrestlingteam UFS 69 U FS 69 kg
1144 Zaman Mohammad HGB Wrestlingteam JFS 66 J FS 66 kg
1145 Tobias Persson  IK Starkado  UFS 58 U FS 58 kg
1146 Omid Khalegli     Norrköpings BK JFS 60 J FS 60 kg
1147 Sulieman Qaderi   Norrköpings BK FS 57 FS 57 kg
1148 Dor Mohammed Yazdani Norrköpings BK FS 65 FS 65 kg
1149 Rohollah Z Heydari   Norrköpings BK JFS 96 J FS 96 kg
1150 Temori Khairuddin Norrköpings BK JFS 66 J FS 66 kg
1151 Temori Khairuddin Norrköpings BK FS 65 FS 65 kg
1152 Omid Khalegli     Norrköpings BK FS 61 FS 61 kg
1153 Sulieman Qaderi   Norrköpings BK JFS 55 J FS 55 kg
1154 Dor Mohammed Yazdani  Norrköpings BK JFS 66 J FS 66 kg
1155 Mattias Andersson Borås BK FS 97 FS 97 kg
1156 Saman Mofared   Husums IF BK FS 74 FS 74 kg
1157 Kantemir Bekarov   Husums IF BK FS 70 FS 70 kg
1158 Tobias Fordell  Finspångs BK UFS 54 U FS 54 kg
1159 Martin Ahl Alebrottarna  FS 57 FS 57 kg
1160 Vadim Stratulat  Alebrottarna  FS 70 FS 70 kg
1161 Johan Nielsen  Kumla BK UFS 85 U FS 85 kg
1162 Johan Nielsen  Kumla BK JFS 84 J FS 84 kg
1163 Isac Rydberg FABK UFS 46 U FS 46 kg
1164 Bilal Tipsaev Örgryte IS  JFS 60 J FS 60 kg
1165 Bilal Tipsaev Örgryte IS  FS 61 FS 61 kg
1166 Elias Akbari  Örgryte IS  FS 65 FS 65 kg
1167 Elias Akbari  Örgryte IS  JFS 66 J FS 66 kg
1168 Ajmal Maleki Herrljunga BSS BK JFS 66 J FS 66 kg
1169 Naeim Wafaei Herrljunga BSS BK UFS 69 U FS 69 kg
1170 Henrik Martengård Örebro AK JFS 84 J FS 84 kg
1171 Henrik Martengård Örebro AK FS 86 FS 86 kg
1172 Inaya Mohzeni  Västerås BK UFS 58 U FS 58 kg
1173 Hosin Alavi  Västerås BK UFS 63 U FS 63 kg
1174 Adlan Omarov  Västerås BK UFS 63 U FS 63 kg
1175 Saffiulah Husseini  Västerås BK JFS 66 J FS 66 kg
1176 Bilal Omarov  Västerås BK JFS 74 J FS 74 kg
1177 Bilal Omarov  Västerås BK FS 74 FS 74 kg
Skribent: Magnus Nyström
Epost: Adressen Gömd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Borås BK - Brottning
box 1151
50111 Borås

Besöksadress:
bocksjögatan 2
50430 Borås

Kontakt:
Tel: 033123425, 0704451113
Fax: 033127237
E-post: This is a mailto link

Se all info